Shopify Nedir ve Nasıl Kullanılır? Shopify’da Dropshipping Yapmak

Shopify Nedir ve Nasıl Kullanılır? Shopify’da Dropshipping Yapmak

Ürünlerinizi online olarak satmayı düşünüyorsanız, web geliştirme veya kodlama konusunda kod (veya herhangi bir) deneyiminiz yoksa endişelenmeyin. Shopify, kutudan çıkmaya hazır ve yüzlerce şablonla birlikte kapsamlı bir e-ticaret web oluşturucusu sunar.

Kaydolmak çok basittir ve Shopify 14 günlük ücretsiz bir deneme süresi veriyor. Böylece, satıcılar  platformun doğru olup olmadığını görmek için bu alanı test edebilir. Tüm Shopify şablonları, markanızın görünümünü tamamlamak için resimler, logolar, metinler ve videolar ile özelleştirilebilir. Temanız seçildiğinde, platformun yerleşik alışveriş sepetleriyle hemen satışa başlayabilirsiniz. (Dropshipping ve Shopify Eğitimi için HEMEN TIKLAYIN!!!)

Shopify, 70’ten fazla ödeme ağ geçidini 50’den fazla dilde bulunan check-out’larla entegre eder (Stripe, Paypal vs. gibi) ve bu da dünyanın her yerinden müşterilere ürünlerinizi satmayı kolaylaştırır. Kolay mağaza ve içerik yönetimi araçları ve terkedilmiş kart kurtarma (abandonment cart) ve arama motoru optimizasyonu gibi birden fazla özelliğe sahip eksiksiz bir pazarlama paketi sayesinde, pek çok işletmenin müşterilerinin ürün almak için bu platformu kullanması şaşırtıcı değildir.

Dünyada ve Türkiye’de çoğu kişi Shopify ile dropshipping yapıyor veya yapmak için araştırıyor. (Nasıl başlarım ne yaparım gibi)

Shopify artıları nedir?

1.Yazılım herhangi kod bilmeden site kurabiliyorsunuz. (Alışveriş sitenizi bir kaç tıkla hazır edebilirsiniz)

2.Aradığınız her şey bir çatı altında toplanmış. (Ödeme yöntemleri, tema, uygulamalar vb)

3.14 günlük deneme süresi var.   (Shopify hesabı oluşturmak için HEMEN TIKLAYIN!!!)

Ancak artıları ile beraber eksileri de var tabii.

Artıların yukarıda anlattık. Şimdi eksilerine geçelim.

Shopify eksileri nedir?

1.İstediğiniz gibi tema kuramıyorsunuz çünkü ücretsiz temalar çok az ve ücretli temalar da pahalı.

2.Aylık 29 dolar ödemek zorundasınız.

3.Satışlarınız olmadıkça aylık 29 dolar boşuna ödemiş oluyorsunuz.

Peki Shopify’da neler satabilirim?

İstediğiniz herşey satabilirsiniz. Zaten çoğunluk dropshipping yapacağı için her yerden ürün bulabilir ve Shopify mağazanıza kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Dropshipping ve Shopify eğitim içeriğimizi görmek için HEMEN TIKLAYIN!

Arkadaşlar  ancak bize sorarsanız Shopify’ı önermiyoruz çünkü yeni başlayanlar için pahalı olur yanlızca Shopify aylık ücret değil ürünlerinizi reklam etmek için de para harcamanız gerekecek buda size pahalıya mal olur. Ancak bildiğiniz üzere WordPress (Woocommerce) öneriyoruz hem maliyeti az hem de aynen Shopify gibi kod bilmenize gerek yok üstelik Shopify’da ücretli olan temalar, uygulamalar ve eklentileri WordPress’te ücretsiz elde edebilirsiniz.

WordPress nedir ve nasıl kullanılır yazımızı okumak için hemen tıklayın!

Bu yazımız da buraya kadar. Değerli vaktinizi harcayıp okuduğunuz için Teşekkürler.

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

8 + 1 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat