SEMrush Nedir? SEMrush Nasıl Kullanılır? Etkili Dijital Pazarlama için SEMrush Kullanmak

SEMrush Nedir? SEMrush Nasıl Kullanılır? Etkili Dijital Pazarlama için SEMrush Kullanmak

Kapsamlı ve derinlemesine SEO Analizi ve Dijital Pazarlama söz konusu olduğunda, SEMrush tartışılmaz analiz aracıdır. Web sitenizi daha kaliteli ve iyi yapılandırılmış bir düzeye yükseltmek, arama motorlarında, özellikle Google’da sıralama düzeyini yükseltmek istiyorsanız, sizin için oluşturulmuş hepsi bir arada bir araç paketi görevi ile SEMrush ideal bir yardımcı olacaktır. SEMrush ile dijital pazarlamayla ilgili kritik ve önemli bilgileri öğrenip, profesyonel düzeyde uygulayabilirsiniz.

SEMrush Nedir?

SEO araçları arasında en kapsamlı diyebileceğimiz SEMrush, SEO’dan Ads’e (Adwords) ve dijital pazarlama reklamlarına kadar birçok analiz desteği ile rakiplerinden ayrılmaktadır. SEMrush, anahtar kelimeleri etki alanı üzerinden analiz eden ve öneren çok başarılı ve işlevsel bir araçtır.

SEMrush Fiyatları

Pek çok paket ve fiyat seçeneği bulunan SEMrush, aylık 99 $ ile 399 $ arasında bir fiyat aralığına sahip. SEMrush kullanıcısı olmak ve birçok aracından yararlanmak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Fiyat yüksek görünse de sunduğu özellikler için buna değdiğini bilmelisiniz. Backlinklerden sosyal medya reklamlarına kadar birçok dijital pazarlama desteği sunar.

SEMrush Nasıl Kullanılır

Reklam yönetimi, içerik pazarlaması, sosyal pazarlama ve SEO gibi pek çok konuyu kapsayan SEMrush aracı bir çok metrik sunar.

Aylık ziyaretçi sayısı ve zaman tablosu,
Ziyaretçi kaynağı,
Ziyaretçilerin kaynak dili,
Web sitesine geri bağlantılar Nofollow, Dofollow oranları,
En çok ziyaret edilen sayfalar,
Sayfalardaki AdWords tıklama oranı ve maliyetleri,
Kelime sıralaması,
Rakiplere göre mevcut sıralama,
Mobil performans

 

SEMrush’a Proje Ekleme

Web sitenizi SEMrush Projeleri bölümüne eklemek için giriş yaptıktan sonra aşağıdaki görselde bulunan 3 farklı Proje alanını kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi biri ile sitenizin adını yazarak projenizi kolayca oluşturabilirsiniz.

Site adresini girerken aşağıdaki formatta sitenizi ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz projeyi sol kenar çubuğundaki “Projeler” bölümünde görebilir ve bu alandan birden fazla projeniz arasında geçiş yapabilirsiniz.

SEMrush Kontrol Paneli

Projenizi oluşturduktan sonra projenizin detaylarını oluşturabileceğiniz dashboard bölümünde 12 farklı başlık göreceksiniz.

Site Denetimi
Pozisyon Takibi
Sayfa İçi SEO Denetleyicisi
Sosyal Medya İzleyici
Sosyal Medya Afişi
Marka İzleme
Backlink Denetimi
Link Oluşturma
PPC Anahtar Kelime Aracı
Reklam Oluşturucu
Organik Trafik Bilgileri
İçerik Analizcisi

 

 

 

 

 

 

 

SEMrush Nasıl Çalışır

Tek bir araçta birçok raporu incelemek, fiyat için ücretsiz kalabilir. Google Ads ve sosyal medya reklamlarındaki etkinliklerin rakiplerine göre takibini sağlayan SEMrush, Reklam Araç Seti sayesinde rakiplerin reklama ne kadar ayırdığını da görebiliyor.

SEMrush, sosyal medyada tıpkı Google Ads gibi üstün performans sunar. Rakiplerin sosyal medya hesaplarını inceleyebilir ve stratejilerini çözebilirsiniz. Ayrıca zamanlama özelliği ile gönderilerinizi ve reklamlarınızı düzenleyerek paylaşabilirsiniz.

Son olarak içerik pazarlama yönetimini devralan SEMrush, sizi takip etmeye ve ölçmeye zorlayan görevlerde size yardımcı olur. Content Marketing Toolkit aracı ile sitenizin içerik pazarlama hakkında elde edebileceğiniz önemli verilere ulaşmanızı ve ölçümler yapmanızı sağlar.

Kelime Oranı,
Bağlantı Hızı,
Backlink Oranı,
Sosyal Medyada Paylaşılan Gönderi Oranı,
Google Sıralaması,
Başlık, meta açıklama ve H1 Etiketleri,
Yayın tarihleri.

SEMrush’ı kullanmak için Buraya Tlklayınız!

Bu yazımızda SEMrush’ın ne olduğunu, SEMrush’ın nasıl kullanılacağını ve nasıl çalıştığını öğrendiniz. Umarız bu makale sizin için yararlı olmuştur!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

6 + 1 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat