Jungle Scout Mı yoksa AMZ Scout Mı? Hangisi Daha İyi?

Jungle Scout Mı yoksa AMZ Scout Mı? Hangisi Daha İyi?

Biz insanlar alışkanlık yapan bir davranışı var ve bu davranışımızı sergilediğimiz her şeyi satın alıyoruz. Sevdiğimiz şeyleri aldığımız yerler bize çok iyi biliniyor ve biz de bu yerlere güveniyoruz. Bundan önce favori ürünlerimizi alacağımız yerleri bulmak için pazar araştırması yapıyoruz.

Yeni bir ürün lanse etmek isteyenler ile aynı durumdur. Ürünlerini daha rekabetçi hale getirmek için bir ürünü piyasaya sürmeden önce bir araştırma yapmaları zorunludur. Bu amaçla, satıcılar E-ticaret pazarındaki mevcut ürünler hakkında derinlemesine araştırma yapmalarına yardımcı olabilecek bazı özel araştırma araçlarını kullanabilirler. (Amazon FBA ve Dropshipping Eğitimi için HEMEN TIKLAYIN!!!)

Bu iki tür araştırma aracı, Amazon portalı üzerindeki satıcıları kullanmak için esnek hale getiren, birçok özellik ile donatılmış Jungle Scout ve AMZ Scout’dur. Ürün araştırma araçlarının neler olduğunu ve hangisinin en iyisi olduğunu görelim.

Jungle Scout Amazon Ürün Bulma Yazılımı

Jungle Scout, Amazon FBA satıcıları için en iyi ürün araştırma aracıdır. Bir Web Uygulaması şeklinde olduğu gibi, bir Chrome uzantısı da mevcuttur. 

  1. Ürün geçmişi: Jungle Scout, AMZ Scout’a kıyasla geniş bir ürün geçmişi ile donatılmıştır. Amazon satıcıları bir ürünün fiyat geçmişini görebilir ve ayrıca Amazon ve Herhangi bir Pazar’da ürünlerin fiyatını ayırt edebilir.
  2. Satış verileri: Jungle Scout, Amazon’un her yerinde satılan ürünlerin satış verilerini korumada çok doğru. Veriler temel olarak Amazon satıcı sıralamasını (BSR – Best Seller Ranks), ürün fiyatlarını, satılan ürünlerin birimlerini, mevcut stok envanterini, ürün geçmişini v.s. içerir.
  3. Liste Kalite Puanı (LQS): Jungle Scout’un bu özelliği, Amazon FBA satıcılarının ürün derecelendirmelerinin 1 ile 5 arasında bir işaretleme sistemine sahip olmasını sağlıyor. Bu özellik, satıcıların bir karşılaştırma yaparak ürünlerini geliştirmelerine olanak tanır.
  4. Fiyatlandırma: Jungle Scout, üç farklı plan seçeneğine sahip olan, aylık ve yıllık bazda ödenebilen Amazon FBA satıcıları için kullanılabilir. (Fiyatlarda her zaman güncellemeler olabilir)

Başlangıç Planı: Ayda 29 dolar (yıllık ödeme) veya aylık 39 ABD doları (aylık ödeme) 

Standart Plan: Ayda 49 $ (yıllık ödeme) veya aylık 69 ABD doları (aylık ödeme)

İş Planı: Ayda 69 $ (yıllık ödeme) veya ayda 99 $ (aylık ödeme)

Bu üç plandan, Standart Plan en popüler olanıdır ve sağladığı özellikler için Amazon FBA satıcılarının çoğu tarafından tercih edilir.

  5.Chrome Uzantısı: Jungle Scout’un Chrome uzantısı, aynı kullanıcı arayüzüne sahip web   uygulamasınınkiyle aynı. Çalışma hızı, AMZ Scout’un Chrome uzantısından biraz daha hızlıdır. Uzantı yakın   zamanda güncellendi, bu da daha iyi bir görünüm ve anlaşılması kolay özellikler sağladı.

 6.Yazılım Güncelleme: Jungle Scout’un Chrome uzantısı, kullanıcı arayüzü, daha iyi bir veri geçmişi, v.s.

 7.Diğer özellikler: Satış verileri artık bir ürünün zaman içinde nasıl satıldığını ve bu sayede performansınızı   nasıl izleyeceğinizi bilmenizi sağlıyor. Amazon ürün listesinin en üstünde yer alan ürünler, PPC (tıklama   başına ödeme) yayınlama yöntemi kullanılarak derecelendirilmiştir. Bu, rakiplerinizi takip etmede çok yardımcı olduğunu kanıtlıyor.

8.Desteklenen pazar yerleri: Şu anda, Jungle Scout eklentileri tarafından desteklenen ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Kanada, Fransa, Hindistan, Meksika, İtalya ve İspanya’dır.

AMZ Scout Ürün Bulma Yazılımı

AMZ Scout, Jungle Scout’un aynı versiyonudur ve AMZ Tracker’ın genişletilmiş versiyonuna sahiptir (AMZ Tracker’a kıyasla). AMZ Scout, ürün verilerinin korunmasında da doğrudur ancak Jungle Scout gibi  doğruluğa sahip değildir. ABD pazarında diğer pazarlara göre daha doğru bilgilere sahiptir. AMZ Scout’un özellikleri Jungle Scout’la neredeyse aynıdır. Jungle Scout’ta olduğu gibi, AMZ Scout ayrıca bir Web Uygulaması ve bir Chrome uzantısı biçiminde de mevcuttur.

  1. Ürün Geçmişi: Jungle Scout’a kıyasla, AMZ Scout’un ürün tarihi o kadar da geniş değil. Bu, Amazon satıcılarının aracı kullanmasının esnekliğini azaltır.
  2. Satış Verileri: Burada bile AMZ Scout, sürdürülen satış verilerinin Jungle Scout’un doğruluk seviyelerine sahip olmaması nedeniyle geri kalıyor. Yine de AMZ Scout, mümkün olan en iyi satış içeriğini sürdürmeyi başarıyor.
  3. Liste Kalite Puanı (LQS): Bu özellik, AMZ Scout tarafından Jungle Scout’tan çok daha iyi bir şekilde sergilenmektedir. Ürün puanlarını 1 ile 100 arasında bir işaretçi üzerinde ölçeklendirir. Ürün puanlarında belirtilen hususlar,ad uzunluğu, Marka,ürün tanımı, ürün resimleri sayısı, inceleme sayısı, derecelendirme, satıcının FBA olup olmadığı v.s
  4. Fiyatlandırma: AMZ Scout’un fiyatlandırması Jungle Scout’un fiyatından daha düşük. AMZ Scout, Amazon FBA satıcıları için üç farklı pakette mevcuttur ve hatta aylık ve yıllık bazda ücretlendirilir. (Fiyatlarda her zaman güncellemeler olabilir)

Temel Paket: Aylık 19,99 $ (aylık ödeme) veya yılda 119.99 USD.

Başlangıç Paketi: Ayda 29.99 dolar (aylık ödeme) veya yıllık 179,99 ABD doları.

Business Paketi: Ayda 39.99 USD (aylık ödeme) veya yılda 239.99 USD.

   5.Chrome Uzantısı: Chrome uzantısı, neredeyse  Jungle Scout’la aynı özelliklere sahiptir. AMZ Scout’un      Chrome uzantısının çalışma hızı, Jungle Scout’un uzantısından biraz daha düşük.

  6.Yazılım güncellemeleri: AMZ Scout’un web uygulaması çok sık yükseltiliyor.

  7.Desteklenen pazar yerleri: AMZ Scout, 10 farklı ülkenin Amazon satıcıları için geçerlidir. Amerika     Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Almanya, İtalya, Hindistan ve Japonya.

Sonuç

Yukarıda görüldüğü gibi, AMZ Scout, sağlanan az sayıdaki özellik nedeniyle Jungle Scout’un gerisinde kalıyor. Çalışma hızı da Jungle Scout’un Chrome uzantısından daha düşük. Jungle Scout, şu anda piyasadaki en iyi ürün araştırma aracı olduğunu kanıtlayan Amazon FBA satıcılarına daha fazla özellik ve dolayısıyla daha fazla kullanım esnekliği sunuyor. 

Bu yazımızda Jungle Scout ve Amz Scout hakkında bilgi edindiniz. Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

(Sıfırdan Amazon FBA eğitimi almak ister misin? – Evet mi? o zaman HEMEN KURSA KAYDOL!!!)

Birkaç farklı kursumuz var. Amazon FBA olan kurslarımızı seçip katılabilirsiniz. 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

57 − = 53

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat