Dünyanın En İyi Havayolu Şirketi. Qatar Airways Neden En İyi Havayolu?

Dünyanın En İyi Havayolu Şirketi. Qatar Airways Neden En İyi Havayolu?

“Seyahat etmek için çok paraya ihtiyacım var” klişesinin gün geçtikçe azalmasının en önemli nedeni havayolu şirketlerinin kampanyalarıdır. Düşük bütçeli havayolu şirketlerinin kampanyalarına alıştık ve bu havayollarına bizi en yakın noktalara götürdükleri için teşekkür ediyoruz. Ancak Avrupa ve çevresinde biraz dolaştıktan sonra insanlar daha fazla merak ediyor.

Daha uzak yerler için yakın zamana kadar promosyon uçak bileti diye bir şey yoktu. Bu noktada 2011, 2012 ve 2015 yıllarında dünyanın en iyi havayolu şirketi olan Qatar Airways, seyahat tutkunlarının imdadına yetişti!

Bu yazımda Katar Havayollarının (Qatar Airways) neden en iyi hava yolu şirketi olduğu hakkında 10 şeyden bahsedeceğiz.

1.Dünyanın en hızlı büyüyen havayollarından biri

1993 yılında Kuwait Airways’den kiraladığı bir uçakla 1994 yılında faaliyetlerine başlayan Qatar Airways, ana seferini 1997 yılında yeni bir yönetim altında gerçekleştirdi. 150’den fazla destinasyona ve 6 kıtaya uçan Qatar Airways, dünyanın en hızlı büyüyen ve en genç havayolu şirketidir. Qatar Airways’ın bu büyümesi, özellikle “uzak” diyarlarda birçok noktaya uçarken bizi hayallerimizle buluşturuyor.

2.Tek transferle dünyanın birçok noktasına uçan havayollarından biri

Qatar Airways, 6 kıtaya uçan ender havayollarından biridir. İstanbul’dan Doha’ya sadece 4 saatlik konforlu bir yolculuğun ardından Doha’dan direk olarak Brezilya, Avustralya, Hindistan ve Güney Afrika gibi dünyanın birçok noktasına uçabilirsiniz. 

3.Dünyanın en uzun aktarmasız uçuşu olan havayolu

Qatar Airways Şubat 2017’de Boeing 777-200LR uçağı ile dünyanın en uzun aktarmasız uçuşunu gerçekleştirdi. Doha’dan Auckland’a yapılan bu uçuş 16 saat 10 dakika kesintisiz sürdü. Bu uçağın diğer havayolu şirketlerinden farkı LR kodunda gizlidir. Daha uzun menzil anlamına gelen bu uçakta ek yakıt depoları, daha hafif iniş takımı ve eğimli kanat uçları bulunuyor. Auckland zaten birçok yolcunun hayali iken, bu uçuşu bir deneyime dönüştürmek isteyenlere tavsiyemiz Qatar Airways’ın kampanyalarını takip etmeleri.

4.Dünyanın en güvenli havayolu şirketi

Qatar Airways, IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) tarafından iki yılda bir gerçekleştirilen Operasyonel Güvenlik Denetimlerinden% 100 uyumlulukla geçen ilk havayolu şirketidir. Belki de uçak fobisi olan insanları biraz rahatlatır.

5.Doha’ya aktarmalı uçuşlarda ücretsiz konaklama imkanı sunan tek havayolu

Qatar Airways, Doha’ya bağlantı uçuşları için + Katar adlı benzersiz bir aktarma paketi başlattı. Bu kampanya kapsamında Doha’da ücretsiz konaklama şansına sahip olacaksınız. Doha seyahatiniz için uçak bileti ve otel ücreti ödemezsiniz. Seyahat bütçesinin ana kalemlerinden birinin uçak bileti ve konaklama olduğu düşünülürse bu fırsat kaçırılamaz.

Bu fırsattan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, Qatar Airways web sitesinde “çoklu uçuş” seçeneğini seçerek Doha’daki bir destinasyona uçak bileti satın almak. Uçuş onayını aldıktan sonra bu link üzerinden konaklamanızı ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Qatar Airways ve Qatar Turizm Ofisi tarafından yapılan Doha şehir turu da ücretsizdir.

6.Uçak içi eğlence sistemi ORYX ONE

Özellikle uzun uçuşlarda havada kaç saatin geçtiğine dair bir endişe var. Qatar Airways’ın uçak içi eğlence sistemi ORYX ONE ile 2000’den fazla eğlence seçeneği mevcut. Filmleri, dizileri, yeni müzik albümlerini ve henüz piyasaya sürülen oyunları düşündüğünüzde keyifli vakit geçirmek için pek çok seçenek var. 

7.Havayolu mutfağından lezzetler

Qatar Airways’ın ödüllü şeflerinin hazırladığı yemekler hem lezzetli hem de yeme alışkanlıklarınıza göre seçenekler sunuyor. Diyabetik yemek, vegan yemek, glütensiz yemek, düşük laktozlu yemek gibi birçok seçenek sunmaktadır.

8.Gökyüzünde bulabileceğiniz en büyük koltuklar

Tamam, 1-3 saatlik bir yolculukta koltuk genişliği ve bacak mesafesini pek önemsemeyebiliriz ama uzun uçuşlarda konforlu bir uçuş için geniş bir koltuk olmazsa olmaz diye düşünüyoruz. Qatar Airways’in iş ve birinci sınıf koltuklarının zaten bir yatak olduğundan bahsetmiyoruz bile ve pijama giyip yorganla uyuyabilirsiniz. Ancak ekonomi sınıfı koltuklar da oldukça geniş ve rahattır.

9.Mükemmel hizmet

Qatar Airways’ın güler yüzlü hizmeti, tam yerde başlıyor. Tezgahtaki işçiler her konuda çok yardımcı olmaya çalışıyorlar.  Ayrıca, hizmetle ilgili en sevdiğim şey, uçakta dünyanın her yerinden hostes çalışanlarının olması. Normal menü haricinde, surat yapmadan veya incinmeden istediğiniz her şeyi size veriyorlar. 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

86 + = 90

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat