Amazon Barkod Numarası. UPC ve EAN Nedir? Amazon’da Ürün Listelemek için Ucuz Fiyata Barkod Almak

Amazon Barkod Numarası. UPC ve EAN Nedir? Amazon’da Ürün Listelemek için Ucuz Fiyata Barkod Almak

Amazon, eBay gibi e-ticaret platformlarında manuel ürün listelememiz için barkod (UPC, EAN) numarasına ihtiyacımız olduğunu biliyorsunuz. Bu kodları yalnızca Amazon ve eBay için değil aynı zamanda Google veya iTunes’de de kullanabilirsiniz.

Özellikle Amazon FBA iş modeline odaklananlar, kendi ürünlerini Amazon depolarına gönderip satmak isteyenler mutlaka barkod almaları gerek.

Öncelikle barkod nedir?

Barkod bir ürünü veya ürünü tanımlamak için kullanılan benzersiz bir rakam dizisidir. Perakende ürünlerdeki çoğu barkod, EAN (13 haneli) veya UPC (12 haneli) biçimindedir. Barkod numarası bir barkod görüntüsüne dönüştürülebilir (dikey siyah çubuklar gibi). Barkod görüntüleri bir kontrol sayacında tarandığında, ödeme ekranında ürün bilgileri görünecektir. (2 Alana 1 Barkod Bedava)

 UPC nedir?

Universal Product Code (UPC) – Amerika Birleşik Devletleri’nde perakende ambalaj için yaygın olarak kullanılan 12 basamaklı bir barkoddur. Birkaç farklı barkod türü olmasına rağmen, UPC sembolü, ABD’deki neredeyse her perakende ürün üzerinde görünür ve bu, dünyanın bu bölgesinde en çok yönlü ve kabul edilebilir ürün kodu türüdür. Altında GTIN-12 numarası bulunan bir barkoddan oluşur.

EAN nedir?

The European Article Number (EAN) – 12 veya 13 haneli bir ürün tanıtım kodudur. Her EAN, ürünü, üreticiyi ve niteliklerini benzersiz bir şekilde tanımlar; tipik olarak, EAN bir ürün etiketine veya ambalajına barkod olarak basılır. Bir EAN kodu, bir Avrupa sistemi temelinde bir nesneyi tanımlamak için kullanılan rakamların benzersiz bir birleşimidir (‘EAN’, ‘The European Article Number’ anlamına gelir).

Ürünlerim için barkod almam gerekir mi?

Ürünleriniz için barkodlar almanızı tavsiye ederiz, çünkü daha fazla perakendeci bir barkod sistemine dönüşüyor. Perakendecilerin siparişleri işlemek ve stoklarını takip etmek için bir barkod sistemi (ve barkod tarayıcıları) kullanmaları isteğe bağlı olsa da, sistem satış sürecini basitleştirdiği için son derece kullanışlıdır.

Bu nedenle, perakendeciler giderek daha çok barkodlarını mağazalarına dahil ediyorlar – ve yakın gelecekte bazı perakendecilerin ürünlerinize barkot koymanızı gerektirdiğini görebilirsiniz. Eğer bir Amazon veya eBay satıcısıysanız, bunun için bir barkod almanız gerekir. Ürünlerinizi manuel listelemeniz için barkod numarası şart. UPC veya EAN fark etmiyor sonuçta Amazon’da ürün listelediğinizde ASIN koduna dönüşüyor. (Uygun fiyata barkod almak için HEMEN TIKLAYIN)

UPC ve EAN arasındaki fark nedir?

UPC’ler, ABD’deki en yaygın kullanılan barkodlardır. EAN’lar (The European Article Number’) uluslararası olarak kullanılmaktadır. Bugünlerde, ürünlerinizi Birleşik Devletler dışında satmayı planlıyor olsanız da, çoğu yerde ürün UPC kodları ve EAN kodları kabul edilecektir, ancak bir EAN kodu sizin için en iyi olabilir. EAN formatındaki barkodlar, standart GTIN-12 haneli UPC kodunun önünde “0” ile başlayan 13 rakam içerir. Bununla birlikte, her iki barkod aynıdır.

Nereden barkod alabilirim? Hangi siteler güvenilir? Güvenilir olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Barkod almanız için birçok site mevcut fakat doğru ve GS1 destekli barkod bulmanız biraz zor. Bunun için Google’da arama yaparak barkod sitelerine göz atabilirsiniz. Ucuz fiyata barkod satın almanız için size önerebileceğimiz güzel bir site var.

BuyBarcodesCheap : tanesi 2.5 dolara barkod satın alabilirsiniz. Ayrıca barkod sayısını yüksek tuttuğunuz sürece gerçekten iyi bir indirim alabiliyorsunuz ek olarak size hediye barkod bile sunuyorlar. Güvenilir bir site. Yukarıda belirttiğimiz siteden gönül rahatlığıyla barkod satın alabilirsiniz. Barkodlarınızı satın almak için Buraya Tıklayınız!

Buradaki kupon kodunu kullanarak 5% indirim elde edebilirsiniz:  Kupon kodu – “A5VPERT”

Barkodlarınızın doğruluğunu ve GS1 destekli olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki siteye giderek barkodunuzu girip arama yapabilirsiniz: (Gs1 Check)

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

    Bir cevap yazın

    74 − 70 =

    E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
    WhatsApp chat