Amerika’da Şirket Nasıl Kurulur ? ABD’ye Gitmeden Şirket Kurabilir Miyiz?

Amerika’da Şirket Nasıl Kurulur ? ABD’ye Gitmeden Şirket Kurabilir Miyiz?

ABD’de şirket açmaya yönelik kılavuzumuz, bir Amerikan işletme sahibi olmanın avantajlarını ve işe başlamak için atmanız gereken basit adımların listesini kapsamaktadır. Deneyiminizi mümkün olduğunca kolay bir iş kurmaya yardımcı olmak için ortaya çıkabilecek en sık karşılaşılan sorunlara da çözümler sunuyoruz.

ABD’DE ŞİRKET OLUŞTURMANIN YARARLARI

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir iş kurmak için Amerikan vatandaşı olmanız veya ABD’de bulunmanız gerekmediğini biliyor muydunuz? Herkes bunu yapabilir ve ABD vatandaşı olmaktan daha zor değildir. Bunu akılda tutarak, girişimcilerin ABD’deki işlerini oluşturmayı veya genişletmeyi tercih etmelerinin en yaygın nedenlerinden bazılarını ele alalım.

 • Sınırlı Sorumluluk Şirketleri (LLC): LLC’ler, Amerika’daki en popüler iş türlerinden biridir ve vatandaşlık bir başlangıç için şart değildir. Bir LLC için kurulum süreci, bir ABD vatandaşı için olduğu gibi yabancı bir ülke vatandaşı için de aynıdır ve oldukça basittir.
 • Geçiş Vergilendirmesi: Bir LLC için kurumsal vergisi yoktur. Bu, işletme sahiplerinin hem varlık hem de birey olarak vergilerin ödenmesinden kaynaklanan “çifte vergilendirme” etkilerinden kaçınmasını sağlar.
 • İşveren Kimlik Numarası (EIN): Sosyal Güvenlik Numaranız (SSN) Yok mu? sorun yok! Vergileri dosyalamanıza ve çalışanları işe almanıza izin veren EIN’ler söz konusu olduğunda, ABD’de yaşıyor veya olmayın hiç önemli değil.
 • Yasal ve Uyumlu Gelir Akımları: Yabancı vatandaşlar ABD’de yeşil kart (greencard) olmadıkça çalışamazlar, ancak şirket yetkilisi veya yöneticisi olabilirler.
 • Küçük İşletme Kredileri: Esnek şartlara ve düşük faiz oranlarına sahip olan bu federal garantili krediler ABD ve ABD vatandaşı olmayanlar için geçerlidir.

(Ürünlerinizi Çin’den ABD’ye gönderip Para Kazanmak ister misiniz? Sıfırdan Amazon FBA eğitimi için  HEMEN KURSA KAYDOL!!!)

AMERİKA’DA  LLC ŞİRKET KURMAK İÇİN İLK ADIMLAR

Ne tür bir iş açtığınıza ve hangi durumda işlem yaptığınıza bağlı olarak süreç biraz değişebilir. Genel olarak, bir LLC’yi ABD’de başlatmak için oldukça tipik bir süreç var ve bunun ne kadar basit olduğuna şaşırabilirsiniz.

 1. Bir Eyalet seçin: Belirli bir yere fiziksel ürünler satıyorsanız, işletmenizi bu durumda başlatmak isteyebilirsiniz. Çoğunlukla kendi ülkenizden iş yapıyor olacaksanız, LLC’nizi Delaware, Wyoming veya Nevada gibi yabancı mülk sahipleri için elverişli koşullara sahip bir eyalette açmak isteyebilirsiniz.
 2. Kayıtlı Bir Aracı Ajan Belirleyin: Önemli yasal belgeleri almak için ABD’de fiziksel olarak bulunmayacaksanız, kayıtlı aracı hizmetine ihtiyacınız olacak. Formasyon halindeki kayıtlı bir temsilci bu belgeleri postayla alır ve kendi ülkenizde (veya ABD’nin başka bir yerinde) size iletir.
 3. Şirket Formunu Doldurun: Şirket kayıt belgeleri. Bu belgeleri hazırlayıp dosyaladıktan sonra, LLC işinize başlamak için hazır!
 4. EIN Almak: ABD’den olun veya olmayın, işinizi yürütmek için muhtemelen bir EIN’e ihtiyacınız vardır, çünkü banka hesaplarını açmanıza, vergileri ödemenize ve çalışanları işe almanıza olanak tanır. Nerede olursanız olun, aynı olan basit bir başvuru süreci vardır.

KARŞILAŞACAĞINIZ ZORLUKLAR

 LLC formasyon sürecinin her adımının yabancı uyruklular için bir esinti olmadığını belirtmek önemlidir. Yol boyunca karşılaşabileceğiniz birkaç barikata bir bakalım.

 • ABD’de Banka Hesabı Açmak: Bu, en zorlu engellerden biridir, çünkü banka hesabı açmak için Amerika’ya bir banka şubesinde fiziksel olarak bulunmanız gerek. Ve ABD’de değilseniz genellikle seyahat etmeniz gerek. Bu rotayı seçerseniz, gerekli tüm dokümanları getirdiğinizden emin olmak için bankayı önceden aramanız gerekir. Farklı bankalar farklı gereksinimlere sahip olabilir, bu nedenle ilk önce onlara başvurmak bir zorunluluktur.
  Yine de başka seçenekler de var. ABD’de kişisel bir banka hesabı açtıysanız, uzaktan bir işletme hesabı açabilirsiniz. Ayrıca, işinizin niteliğine bağlı olarak, PayPal gibi bir hizmetle de edinebilirsiniz.
 • Sanal ABD Adresi Elde Etmek: Muhtemelen ABD’de bir fiziksel ofis açmanız gerekmese de, büyük olasılıkla, tercih ettiğiniz durumda geçerli bir posta adresine ihtiyacınız olacaktır. Bunu başarmak için, uluslararası konumdaki birçok girişimci posta iletimini veya sanal ofis hizmetlerini kullanmaktan hoşlanır. Size tüm süreç boyunca destek olacak acenteniz (agent) bu konuda da yardımcı olacaktır.

Eğer ABD’de şirket açmak istiyorsanız sizlere hızlı destek veren ve her konuda yardımcı olan USFormation Delaware Agent’i öneririz.  Hem hızlı destek veriyorlar hem de tüm süreç boyu size yardımcı oluyorlar. Kafanızdaki herhangi bir soruyu e-posta ile ileterek çok hızlı bir şekilde cevap alıp ve sorununuzu çözebiliyorsunuz.

ABD’ye Gitmeden Uzaktan Şirket Kurmak İçin HEMEN TIKLAYIN!!!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

63 − 60 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat