WordPress ile Dropshipping Sitesi Oluşturabilir Miyiz?

WordPress ile Dropshipping Sitesi Oluşturabilir Miyiz?

Arkadaşlar bu yazımızda WordPress ile Dropshipping sitesi kurmağı anlatacağız. WordPress nedir bilmeyen arkadaşlar “WordPress Nedir ve Nasıl Kullanılır” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ve gelelim dropshipping’e eğer drophipping nedir bilmiyorsanız “Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır” yazımıza göz atabilirsiniz.

Çoğu arkadaş dropshipping yapmak için Shopify’ı biliyor ancak WordPress ile de güzel siteler kurabilirsiniz. Neden wordpress çünkü hem ucuz, hem maliyeti az,hemde sizin için çok kullanışlı olacaktır. Tabii shopifyın’da kullanışlı ve güzel olması gerçek ancak aylık 29 dolar gözden çıkarmanız gerekecektir. WordPress’de ise aylık değil hosting+domain alarak yıllık 23-30 dolar civarı ödeyeceksiniz. Bakın aralarında gerçekten de uçurum varmış.

(Sıfırdan WordPress ve Drop shipping eğitimi almak ister misin? – Evet mi? o zaman HEMEN KURSA KAYDOL!!!)

Ve WordPress’i aylık hesaplarsak eğer 23/12=1.91 dolar oluyor.  🙂 

Bir tarafda yıllık 23 dolar(aylık 1.91$) ve bir tarafda da aylık 29 dolar. Shopify’ın aylığı WordPress’in yıllığından bile daha çoktur. Aslında burada yıllık ücreti WordPress’e değil  Namecheap hosting şirketine ödeyeceksiniz tabii başka ucuz hosting şirketi biliyorsanız onuda kullanabilirsiniz. (Biz Namecheap hosting şirketi fiyatları üzerinden anlatıyoruz). Neredeyse tüm hosting şirketleri wordpress’i içerisinde bulunduruyor. 

Geçen yazımızda wordpress ile ilgili detaylı olarak bahsetdik kısaca tekrardan söylemek gerekirse herhangi bir kod veya programlama bilmenize gerek yok. Kolay bir şekilde wordpress’i kullanabilirsiniz.

WordPress’de Woocommerce eklentisini kurarak güzel bir şekilde alışveriş temalı kendinize özel tasarımla harika dropshipping sitesi oluşturabilirsiniz.

Aslında çok basit. Bir kaç eklenti yükleyerek,bir kaç tıkla güzel görünümlü web sitesi oluşturabilirsiniz.

Bunun için bir takım eklentilere ihtiyacınız olacak. Eklenti adlarını sizinle paylaşıyoruz;

1.Woocommerce

Woocommerce sizlere güzel bir şekilde alışveriş sitesi oluşturmanız için bir sürü özellikler sunuyor. Ve içinde barındırdığı kullanışlı eklentiler ile muhteşem e-ticaret(alışveriş) veya dropshipping siteleri oluşturabilirsiniz.

2.Aliexpress Dropshix

Aliexpress Dropshix eklentisi ile Aliexpress’den kendi sitenize kolaylıkla istediğiniz ürünleri  otomatik şekilde yükleyebilirsiniz.

3.YouDroop WooCommerce Dropshipping

Bu eklenti, WooCommerce mağazanızı YouDroop Dropshipping Marketplace ürünleriyle senkronize etmenize izin veriyor.

4.Knawat WooCommerce DropShipping

Knawat WooCommerce DropShipping, knawat.com’dan kolayca WooCommerce mağazanıza ürün eklemenizi sağlar…Ayrıca Türk malı ürünlerde vardır. 😉 

5.Webshipr – automated shipping

Woocommerce mağazanız  için otomatik dropshipping eklentisi.

Ve daha fazla wordpress eklentisi görmek istiyorsanız “WordPress Nedir ve Nasıl Kullanılır” yazımıza gidip okumanızı öneririz.

Bu yazımız da buraya kadar umarız faydası dokunur ve kendinize özel/güzel görünümle alışveriş siteleri kurabilirsiniz. Teşekkürler..

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

62 − 52 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat