Etsy Hesabım Askıya Alındı Ne Yapmalıyım? Etsy Kapanan Hesabı Açma. Etsy Suspend Açma Hizmeti

Etsy Hesabım Askıya Alındı Ne Yapmalıyım? Etsy Kapanan Hesabı Açma. Etsy Suspend Açma Hizmeti

E-ticaret yaparken satış yaptığınız pazar yerlerinde hesabınızın askıya alınması gerçekten sinir bozucu bir durum. Bunlardan biri de Etsy hesabınızın askıya alınmasıdır. Ödenmemiş faturalarınız, çözülmemiş alıcı sorunlarınız ve Etsy’nin hizmet şartlarını ihlalleriniz varsa, bunlar Etsy hesaplarınızı askıya alır. Her durumda, Etsy’nin sizden istediklerini yapmaya hazır olduğunuz için hesabınızı kurtarmak nispeten kolay olmalıdır. Bununla birlikte birde sebepsiz yere askıya alınma durumları da oluyor. 

Etsy hesabım neden askıya alındı?

Bir Etsy hesabı, hesaptaki müşteri veya satıcı politikası ihlalleri nedeniyle askıya alınabilir. Bu askıya alma, Etsy’de satış yapmaya veya performans sergilemeye devam etmenizi engelleyecek şekilde geçici veya kalıcı olabilir. Hesabınızı tekrar çalıştırmayı denemek için inceleme talebinde bulunabilirsiniz, ancak Etsy bu istekleri reddedebilir.

Etsy askıya alınmış hesaplara yanıt vermesi için ne kadar süre verir?

Etsy, isteklerine yanıt vermeniz ve olası bir askıya alma işlemine hazırlanmanız için size beş gün verir.

Etsy aniden askıya alındığında ne yapmanız gerekiyor?

Yanlış bir şey yapmasanız bile hesabınız askıya alınabilir. Bu, olası güvenlik sorunlarını tespit etmeyi amaçlayan sadece Etsy’nin özelliğidir. Ve size umut vermek için, Etsy’nin müşteri desteği, aslında mağazaları kapatmadıklarını veya hesapları kalıcı olarak kaldırmadıklarını doğruladı. Herhangi bir güvenlik sorunu olduğundan şüphelenilirse hesapları devre dışı bırakan bir güvenlik sistemlerine sahipler ve onlarla iletişim kurarsanız, araştırıp yeniden açacaklardır.

Etsy hesabınızı askıya alırsa e-posta adresinize gidin. Bu, askıya alınmanızın ve bunun nedeninin bir bildirimi olacaktır. Bulamazsanız, spam klasörünüze bakın. Bulduktan sonra, sorunun endişelerini giderin. 

Bir cevabınız olduğuna göre, e-postayı mümkün olan en kısa sürede yanıtlayın. Ne yaptığınızı açıklayın ve hesabınızın askıya alınmasını kaldırmalarına itiraz edin. E-postayı hiçbir yerde bulamazsanız veya “yanıt verilmeyen” adresten geldiyse, Etsy’nin müşteri desteğiyle iletişime geçin. Bazen sebepsiz yere askıya alınma durumları da oluyor maalesef.

Devre dışı bırakıldınız veya askıya alındınız:

Hesap devre dışı bırakma: Etsy hesabınıza giriş yapamazsınız. Ayrıca, oturum açmanızı gerektirdiğinden çoğu Etsy iletişim formuna ve destek sohbetine erişemezsiniz.

Hesabın askıya alınması: Yine de giriş yapabilirsiniz, ancak “Hesabınız askıya alındı” yazdığı için mağaza panonuza gidemezsiniz.

Hesabınızın Vadesi Geçtiğinde Askıya Alma İşlemlerini Kaldırma Adımları

  • Etsy’nin ana sayfasına gidin.
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • Hesap genel bakışınıza gidin.
  • Ödenmesi gereken tutar başlığının altındaki Şimdi Öde’ye tıklayın.
  • Ödemek istediğiniz tutarı girin.
  • Bir ödeme yöntemi seçin.
  • Ödemeyi Gönder’e tıklayın.

Bundan sonra, sorgunuzu yanıtlamak için Etsy’ye 7 iş günü vermeniz gerekir. Sorununuzu çözmedilerse, yeni bir dava açmanız gerekir. Etsy itirazınızı reddederse; dünyanın sonu değil. Hala daha fazla seçeneğiniz var. Örneğin, yine de ikinci bir Etsy mağazası açabilirsiniz.

Ancak farklı bir cihaza, diğer adlara ve e-posta adresine ihtiyacınız olacak. İkincisini arkadaşlarınızın veya aile adınızın altında açabilirsiniz. Ancak biz sorununuzu çözmenizden yanayız. Önemli olan sorunu çözmek. Başka bir hesap açtığınızda o da aynı şekilde askıya alınabilir.

Eğer halihazırdaki hesabınızın askıya alınmasını kaldırmak istiyorsanız, Bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Gelecekteki Askıya Almalardan Kaçınmak İçin Ne Yapmalı?

Etsy platformunda izin verilmeyen bazı ürün ve hizmetler bulunmaktadır. Bu politikalara uymak sizi askıya almaktan uzak tutacaktır. Etsy’de dikkat edilmesi gereken birkaç şeye bakalım.

  • Yasadışı Hizmetler
  • Yasadışı Ürünler
  • Müşteri şikayetleri

Umarız bu makalemiz sizin için faydalı olmuştur. Hesabınızın yeniden açılması dileğiyle hoşçakalın.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

57 − = 50

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat