Mobil Oyun Nasıl Geliştirilir? GameSalad ile Kolayca Mobil Oyun Yapmak. Kod Bilmeden Android ve iOS için Oyun Yapma

Mobil Oyun Nasıl Geliştirilir? GameSalad ile Kolayca Mobil Oyun Yapmak. Kod Bilmeden Android ve iOS için Oyun Yapma

Bu yazımızda “GameSalad” Mobil Oyun Geliştirme Platformundan bahsedeceğiz. Böylece herhangi bir kodlama bilgisi olmadan GameSalad ile 2D oyunlar yapabileceksiniz.

Bir oyunun sıfırdan nasıl yapıldığını öğrenmek çok eğlenceli ve kârlı bir süreç olabilir. Mobil oyunların yükselişiyle birlikte, dünyanın her yerinden insanlar yeni oyunlar yaparak ve satarak bu devasa oyun pazarından yararlanmak için mücadele ediyor. Farklı platformlar ve işletim sistemleri için farklı oyunlar biraz farklı geliştirilir, ancak hepsi aynı temel kavramlara dayanır.

Oyun oynamayı seven herkes her zaman bir video oyunu yapmak istemiştir, en azından nasıl olduğunu merak etmiştir. Açıkçası, video oyunları üretmek için kodlama bilgisine ihtiyaç duyulduğu bir sır değil, ancak maalesef bu beceriler herkese açık değil.

Peki Kodlama Bilmeden Oyun Yapma Şansımız Var mı?

Evet, bugün Google Play Store, Amazon App store ve App Store gibi platformlarda her gün yüzlerce oyun yayınlanıyor. Nitekim çoğu programlama dillerini bilmeyen ve sadece hazır varlıkları kullanan kişiler tarafından yapılmaktadır.

Bahsettiğimiz program ile büyük içerikli harika görünen oyunlar yapma şansınız yok ama yine de bağımlılık yapan, popüler oyunlar yaratabilirsiniz.

GameSalad nedir? GameSalad Nasıl Çalışır?

GameSalad, herkesin hayallerindeki oyunu sofistike bir görsel programlama arayüzü ile geliştirmesine olanak tanıyan devrim niteliğinde bir oyun geliştirme platformudur.

GameSalad Creator, herkesin gelişmiş bir görsel programlama arayüzü ile kendi video oyunlarını geliştirmesine izin verir. Çapraz platform motoru, oyunların Web’de, Android’de ve iOS cihazlarda oynanmasına izin verir.

GameSalad, programlama deneyimi olmayan kişiler için özel olarak tasarlanmış sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzüdür. Bu arayüzü kullanarak, hiçbir şey programlamadan kendi oyunlarınızı oluşturabilir ve çeşitli oyun varlıklarına belirli davranışlar atayabilirsiniz. (Hemen GameSalad’da Bir Hesap Oluştur)

Dahası, GameSalad oyun konseptleri oluşturmanın hızlı ve kolay bir yolu olduğu için profesyonel oyun geliştiricileri tarafından güvenilmektedir.

GameSalad, inanılmaz derecede geniş bir platform yelpazesini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda kendi entegre geliştirme ortamıyla birlikte gelir. Çok sayıda hazır şablon ve kaynağı destekleyen, 2D oyunlar yapabileceğiniz GameSalad ile ilgilenen pek çok kişi var.

Belki de GameSalad’ın en iyi yanı, tek bir platforma bağlı kalmaması, herkese hitap etmesidir. Bu araç ile hem Android hem de iOS platformları için oyun geliştirebilir veya Android cihazlar için geliştirdiğiniz oyunu çok kısa sürede iOS için hazır hale getirebilirsiniz. Ayrıca oyunları HTML5 için de yapabilirsiniz.

İyi haber şu ki GameSalad ücretsiz bir sürüm sunuyor. Ancak oyunlarınızı birçok platformda satmak ve paylaşmak istiyorsanız, GameSalad’ın Pro sürümü için ödeme yapmanız gerekir. Tabii bu ücret iyi bir oyun yapıp satanlar için sorun olmayacaktır.

Sonuç

GameSalad ile Android, iOS ve HTML5 için farklı oyunlar yapabilirsiniz. Bu yüzden farklı oyunlar yapmak isteyenler için GameSalad’ı şiddetle tavsiye ediyoruz!

GameSalad Sitesine Buradan Gidebilir ve GameSalad Creator’ı İndirebilirsiniz!

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

33 − = 23

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat