Webmoney Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Webmoney Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bu yazıda WebMoney nedir? Webmoney nasıl satın alacağımız ve kullanacağımız hakkında konuşacağız.

WebMoney Nedir?

Webmoney, İnternet’teki çoğu sözleşmeli sitede kullanabileceğiniz sanal bir cüzdandır. Webmoney şirketi, 1998 yılında Ruslar tarafından kurulan bir elektronik para işletmesidir. Webmoney kuruluşundan bu yana 36 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. % 0,8 gibi düşük komisyon ücreti ile para transferi yapar ve günlük hayatımızı çok daha kolaylaştırır.

Sistem çok güvenli bir sistemdir. Çünkü siteye girip üye olursanız sık sık güvenlik soruları ile karşılaşabilirsiniz. Son zamanlarda İnternet ürünleri veya hizmetleri satan siteler, müşterilerinin talepleri doğrultusunda Webmoney ile anlaşmalar yapmaya başlamıştır. Sıkı güvenliği ve kolay para transferi yapısıyla tercih edilen bir sistemdir.

Webmoney Nasıl Kullanılır?

Webmoney’in nasıl kullanılacağına dair internette Webmoney tarafından hazırlanan videolar bulunmaktadır. Çünkü kullanım şekli bizim için çok zor. Site yarı İngilizce yarı Rusça olduğundan kullanım bölümünde ufak tefek sorunlar yaşanabilir. Webmoney cüzdanı bölümüne girdiğinizde, ödemenizi nasıl yapmak istediğinizi sorar.

Buradan önce Webmoney tarafından sunulan cüzdan türlerini seçebilir ve işleminize devam edebilirsiniz. Webmoney birden fazla cüzdan türü sunar. Bu türler aşağıdaki gibidir:

WMR: Banka çeki (Rus rublesi)

WME: Euro elektronik para

WMB: Beyaz Rusya rublesi elektronik para

WMG: Altın Hesabı

WMZ: ABD Doları

WMU: Ukrayna grivnası

WMV: Vietnam dong elektronik parası

WMX: Bitcoin

WMH: Bitcoincash

WML: Litecoin

Sitede türlerin yanı sıra semboller de var, bu sembollerden hangisinin olduğunu anlayabilirsiniz. Bitcoin’den Rus rublesine kadar on bir çeşit cüzdan var. İstediğinizi seçerek devam edebilirsiniz.

Ardından, ödeme yönteminizin nakit, banka kartı, banka hesabı veya elektronik para olmasını seçebilirsiniz. Paranızı sanal cüzdanınıza yükledikten sonra, paranızı Webmoney ile anlaşması olan tüm web sitelerinde küçük bir komisyon karşılığında kolayca kullanabilirsiniz.

Neden Webmoney’i Seçmeliyim

Webmoney’in ülkemizde en rahat kullanılan sanal cüzdanlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Dolayısıyla bu sorunun cevabını tahmin etmek çok kolay olacaktır. Komisyon avantajının yanı sıra bir diğer kolaylık da para transferi kolaylığıdır. Ülkemizde fiziki anlaşmalı kurumları en fazla olan para transfer araçlarından biridir. Böylece Webmoney diğer ödeme araçlarına göre daha çok tercih edilir hale geldi.

Kısaca yazımızı toplayacak olursak, Webmoney’in daha az komisyon alan, kullanımı kolay ve hızlı, ülkemizin çoğu yerinden kolayca para yatırabileceğimiz sanal bir cüzdan olduğunu belirtmek isteriz. Bu makaleyi okuduktan sonra, Webmoney’in ne anlama geldiğini anladığınızı umuyoruz.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

89 − 88 =

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat