Printful Nedir? Printful ile Nasıl Para Kazanılır? Printful ile Dropshipping Yapmak

Printful Nedir? Printful ile Nasıl Para Kazanılır? Printful ile Dropshipping Yapmak

Printful, kendinize özel tasarımlar hazırlamanızı sağlayan, üreten ve doğrudan müşterinize gönderen bir baskı hizmetidir. Printful, stoğunuz olmadan, fiziksel envanteri yönetmeden veya kendiniz kargolamadan ürünleri satmanın bir yolu olan dropshipping hizmeti sunuyor. (Dropshipping Nedir ve Nasıl Yapılır?)

Printful sizlere üzerinde hiçbir logo veya herhangi bir tasarım olmayan elbiseler, t-shirtler, şapkalar, posterler vb gibi ürünler sunuyor. Siz de size sunulan panelde seçtiğiniz ürünlerin üzerine logo, sticker, emoji gibi eklentiler ilave ederek ve değişiklik yaparak kendinize özel logolu ürünler üretebiliyorsunuz. Hazırladığınız ürünleri  birkaç tıkla Amazon, eBay. Etsy, Woocommerce vb. gibi e-ticaret mağazalarına entegre edebiliyorsunuz. 

Printful’da varsayılan fiyat üzerine kârınızı ekleyerek kendi mağazanızda listeleyip satabiliyorsunuz.  Sipariş geldiği zaman gerisiyle Printful ilgileniyor.

Printful’da manuel sipariş verirseniz, sipariş sürecinin sonunda ödeme yaparsınız ve siparişiniz geçerliliğini korur. Bununla birlikte, entegre edilmiş bir mağazanın olması durumunda iki işlem gerçekleşir:

  1. Bir müşteri mağazanızdan bir ürün satın alır ve mağazanızın ödeme platformunu kullanarak size ödeme yapar.
  2. Sipariş, Printfula bağladığınız mağazanızdan geliyorsa Printful bu siparişin yerine getirilmesi için sizi faturalandırıyor.

Not : Printful’un tüm işlemleri ABD Doları cinsinden gerçekleştirtiğini ve tüm ambalaj fişleri ve faturalarının uluslararası alıcılar dahil olmak üzere USD değerini yansıttığını unutmayın.

Printful’da faturalandırmanın bir kaç yolu var. Printful gösterge tablonuzda faturalandırmaya kadar bu seçeneklerle sunulur:

Printful Wallet

Printful cüzdanını kullanarak, Printful’a hem kredi kartıyla hem de PayPal ile para yatırabilirsiniz. Bu, daha hızlı sipariş işlemenin avantajına sahiptir ve işlem hataları olasılığını ortadan kaldırır.

Varsayılan Ödeme Şekli

Gönderilen her sipariş için otomatik olarak faturalandırılacak bir kredi kartı veya PayPal hesabı kaydedebilirsiniz.

PayPal kullanıyorsanız ve bir “adres doğrulama hatası” alırsanız, Printful’a gönderilen sipariş adresinin, müşteriniz ödeme işlemlerini gerçekleştirirken PayPal’a gönderilen adresle eşleşmediğini unutmayın.

Printful’a kayıt olup kendinize özel tasarımlar hazırlayıp mağazanıza entegre etmek için HEMEN TIKLAYIN!

Printful ile ilgili YouTube videomuz :

Kanalımıza abone olup, bildirimleri açarak güncel videolar geldiğinde haberdar olabilirsiniz. İyi seyirler!

 

 

 

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

53 − = 48

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat