Affiliate Marketing ile Gerçekten Para Kazana Bilir Misiniz?

Affiliate Marketing ile Gerçekten Para Kazana Bilir Misiniz?

İnternet, çevrimiçi kazanmak için sınırsız olanaklar sunuyor. Upwork ve Freelancers Union, Amerikan işgücünün% 35’inin 2016’da bir tür serbest çalışma yaptığını ve% 73’ünün bu işi bulmayı daha kolay hale getirdiğini belirtti. İnterneti gelir kaynağı olarak kullanmanın yollarından biri, affiliate marketing’i sürdürmektir. Pasif gelir elde etmenin bir yolu olarak düşünülüyor, ama gerçekten işe yarıyor mu? Hadi göz atalım.

Affiliate Pazarlama Tanımı

Basit bir şekilde satış ortaklığı pazarlaması, başka bir kişinin veya şirketin ürün ve hizmetlerini satmak anlamına gelir. Bir yönlendirme servisi gibi düşünün. Bir web sitesi veya blog oluşturup kitlenizle alakalı Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı ) programlarına katılırsınız. Bu programlara, sitenize eklediğiniz bağlantıyı sağlayan affilite marketing ağları aracılığıyla bağlanabilirsiniz. Yani kendinize özel affiliate linkiniz oluyor ve birisi bağlantıyı tıkladığında ve pazarladığınız ürün veya hizmeti satın aldığında, satış gelirlerinin bir yüzdesi komisyon olarak alırsınız.

Affiliate Marketing ile Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Affiliate Marketing pazarlama sektörü sürekli olarak artıyor. Rakuten Affiliate Network tarafından yapılan bağımsız bir anket, bağlı kuruluş pazarlamasının 2020 yılına kadar 6.8 milyar dolara ulaşacağını tespit etti. Ankete katılan reklamverenlerin yüzde doksanı, affiliate programlarının genel pazarlama stratejileri için çok önemli olduğunu belirtti. Bu satış ortaklıkları yıllık gelirin% 20’sinden fazlasını oluşturuyor.

VigLink’in bir diğer anketi ise, ne kadar gelirli affiliate pazarlamacılarının daha da yaklaştığını daha yakından inceliyor. Ankete göre,% 9’luk oran, 2016’da 50.000 $ ‘dan fazla bir gelir elde etti. % 65’i,% 5’i affiliate kuruluşlardan yıllık gelirlerinin% 20’si.  Anket ayrıca zaman dilimi ve gelirler arasında bir bağlantıyı gösterdi. En büyük gelirleri olan yayıncılar arasında, % 60’ı beş yıl veya daha uzun bir süredir affiliate pazarlama stratejileri kullanıyordu.

Affiliate Marketing’in en avantajlı yönü, sağlam bir ortaklık programı uyguladığınızda, otomatik pilotta bir gelir elde edebilmenizdir. Gerçekten gerekli olan şey, blogunuza veya web sitenize sürekli bir trafik akışıdır. Bununla birlikte, bazı olumsuzluklar da vardır.

Bir üye programın şartlarını değiştirirse, gelirleriniz doğrudan etkilenebilir. Blog’unuz veya web sitenizdeki kitle, ürünlerini veya hizmetlerini satın almaya mecbur hissetmiyorsa, yanlış satış ortaklarının seçilmesi de sorunlu olabilir. Affiliate Marketing sektörü bir patlama yaşadığında, aynı satış ortağı ürünlerini pazarlayan diğer pazarlamacıların rekabeti ile de uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Başarılı Bir Affiliate Marketing Stratejisi Geliştirme

İştirak pazarlamasına başlamak nispeten kolaydır, ancak ortaklık programlarından sürdürülebilir gelir elde etmek tamamen farklı bir oyundur. Bunu denemeyi düşünüyorsanız, ilk önce temel atmayı yapmanız önemlidir. 

Kitlenizi düşünerek başlayın. En çok hangi ürün veya hizmetlerle ilgileniyorlar? Şu anda hangi ürünleri veya hizmetleri kullanıyorsunuz? Herhangi bir affiliate marketing programına sitenize bağlantılar ekleyebilirsiniz, ancak bunları özgünlükle pazarlamak istiyorsanız, halihazırda bir tür bağlantınız olan şirketlere bağlı kalmanız en iyisidir.

Ardından, yapılarını karşılaştırmak için bireysel ortaklık programlarını araştırın. Komisyonun ne kadar olduğu ve affiliate ağlarının ne kadar ödediği gibi faktörleri göz önünde bulundurmak istersiniz. Ayrıca, eğer varsa, bir şirketin affiliate programının bir parçası olmak için hangi kuralların geçerli olduğunu anladığınızdan emin olun. Ayrıca, kendi sitenize benzeyen affiliate içeriğiyle daha fazla para kazanabilirsiniz.

Son olarak, okuyucularınızla  samimi olun. Blog gönderilerinize veya web sitenizde bir yere, affiliate bağlantılarına rastlayabileceğini bildiren bir açıklama ekleyin. Bu, güvenilirliğinize katkıda bulunur ve ayrıca Federal Ticaret Komisyonunun onaylama yönergeleri için de gereklidir.

Şirketimiz de affiliate programı teklif ediyor. Bizimle satış başı 16% kazanabilirsiniz. Detaylı bilgi edinmek için Satış Ortaklığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Alt çizgi

Affiliate Marketing kazançlı olabilir, ancak ciddi bir girişim yapmak için zaman ve para taahhüdü alır. Affiliate Marketing programına başlamadan önce güzel bir araştırma yapın veya bu konularda bilgisizseniz Affiliate Marketing alanında sııfırdan hazırlanmış eğitim kursumuz mevcuttur. Daha fazla bilgi elde etmek için Kurslarımız sayfamıza giderek inceleyebilirsiniz.

Eğer bir para kazanma web sitesi oluşturmayı umuyorsanız, gelir akışlarınızı reklamlarla çeşitlendirmek veya kendi ürünlerinizi satmak, affiliate marketing gelirinizin kurulması durumunda akıllıca bir harekettir.

ÜCRETSİZ İnternetten Para Kazanma Eğitim Serimiz ile başlayabilirsiniz :

YouTube Playlist – Ücretsiz Eğitim Serisi

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

+ 5 = 10

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat