Amazon Hesabım Askıya Alındı, Nasıl Düzeltebilirim? Amazon Hesabı Askıdan Kaldırma Hizmeti

Amazon Hesabım Askıya Alındı, Nasıl Düzeltebilirim? Amazon Hesabı Askıdan Kaldırma Hizmeti

E-ticaret yaparken satış yaptığınız pazar yerlerinde hesabınızın askıya alınması gerçekten sinir bozucu bir durum. Bunlardan biri de Amazon hesabınızın askıya alınmasıdır. Ödenmemiş faturalarınız, çözülmemiş alıcı sorunlarınız ve Amazon’nin hizmet şartlarını ihlalleriniz varsa, bunlar Amazon hesaplarınızı askıya alır. Her durumda, Amazon’nin sizden istediklerini yapmaya hazır olduğunuz için hesabınızı kurtarmak nispeten kolay olmalıdır. Bununla birlikte birde sebepsiz yere askıya alınma durumları da oluyor. 

Amazon hesabım neden askıya alındı?

Bir Amazon hesabı, hesaptaki müşteri veya satıcı politikası ihlalleri nedeniyle askıya alınabilir. Bu askıya alma, Amazon’de satış yapmaya veya performans sergilemeye devam etmenizi engelleyecek şekilde geçici veya kalıcı olabilir. Hesabınızı tekrar çalıştırmayı denemek için inceleme talebinde bulunabilirsiniz, ancak Amazon bu istekleri reddedebilir.

Amazon aniden askıya alındığında ne yapmanız gerekiyor?

Yanlış bir şey yapmasanız bile hesabınız askıya alınabilir. Bu, olası güvenlik sorunlarını veya başka aklınıza gelmeyen sorunları tespit etmeyi amaçlayan sadece Amazon’nun özelliğidir. Ve size umut vermek için, Amazon’nin müşteri desteği, aslında mağazaları kapatmadıklarını veya hesapları kalıcı olarak kaldırmadıklarını doğruladı. Herhangi bir güvenlik sorunu olduğundan şüphelenilirse hesapları devre dışı bırakan bir güvenlik sistemlerine sahipler ve onlarla iletişim kurarsanız, araştırıp yeniden açacaklardır.

Amazon hesabınızı askıya alırsa e-posta adresinize veya panelde hesap sağlığı sayfasına gidin. Bu, askıya alınmanızın ve bunun nedeninin bir bildirimi olacaktır. Bulamazsanız, spam klasörünüze bakın. Bulduktan sonra, sorunun endişelerini giderin. 

Bir cevabınız olduğuna göre, e-postayı mümkün olan en kısa sürede yanıtlayın. Ne yaptığınızı açıklayın ve hesabınızın askıya alınmasını kaldırmalarına itiraz edin. E-postayı hiçbir yerde bulamazsanız veya “yanıt verilmeyen” adresten geldiyse, Amazon’nin müşteri desteğiyle iletişime geçin. Bazen sebepsiz yere askıya alınma durumları da oluyor maalesef.

Devre dışı bırakıldınız veya askıya alındınız:

Hesabın askıya alınması: Amazon hesabınıza giriş yaparsınız fakat satış yapamazsınız. 

Eğer halihazırdaki hesabınızın askıya alınmasını kaldırmak istiyorsanız,  NM Digital Team ile iletişime geçebilirsiniz. NM Digital Team’in web sitesine gitmek için buraya tıklayınız. Bu web sitesi, Amazon Suspend Açma hizmeti sağlıyor. 

Gelecekteki Askıya Almalardan Kaçınmak İçin Ne Yapmalı?

Amazon platformunda izin verilmeyen bazı ürün ve hizmetler bulunmaktadır. Bu politikalara uymak sizi askıya almaktan uzak tutacaktır. Amazon’de dikkat edilmesi gereken birkaç şeye bakalım.

  • Yasadışı Hizmetler
  • Yasadışı Ürünler
  • Müşteri şikayetleri
  • Ve birçok faktör vardır.

Umarız bu makalemiz sizin için faydalı olmuştur. Hesabınızın yeniden açılması dileğiyle hoşçakalın.

Yazar hakkında

E-ticaret Team author

Bir cevap yazın

27 − = 24

E-ticaret Eğitimlerimize Katılarak Evden Para Kazanma Yollarını Öğren!- HEMEN TIKLA!
WhatsApp chat